IKA-KOLOR PODŁOGI DRZWI SZTUKATERIA TAPETY

Wnętrza w stylu Vintage – podłogi drewniane, sztukateria, tapety

Wraca moda na wnętrza w stylu vintage – podłogi drewniane, sztukateria, tapety

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się wnętrza urządzone w stylu vintage. Ten styl odwołuje się do estetyki lat 20., 30. i 40. XX wieku, kiedy to dominowały ciężkie meble, klasyczne tapety, a także elementy dekoracyjne takie jak sztukateria i stiuki.

Finish Parkiet Jodła Dąb Caffe Latte
Podłogi drewniane Finish Parkiet, sztukateria, tapety

Podłogi drewniane, deski lite postarzane, parkiety

Jednym z kluczowych elementów tego stylu są podłogi drewniane, które nadają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Najczęściej wykorzystywane są deski dębowe lub jesionowe, które poddaje się procesowi postarzania przez szczotkowanie oraz inne techniki jak np. opalanie, przydymianie a następnie poddaje olejowaniu. W takim wnętrzu warto zwrócić uwagę także na meble, które powinny być solidne i wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy skóra.

FINISHDESKA podłoga drewniana
FinishParkiet - FinishDeska Caffe Latte
tapety ścienne
Tapety ścienne vintage kwiaty

Tapety ścienne

Kolejnym charakterystycznym elementem są tapety, które w stylu vintage często nawiązują do kwiatowych motywów, geometrycznych wzorów czy ornamentów. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością ozdób – zbyt wiele elementów dekoracyjnych może przytłoczyć wnętrze.

Bogata oferta katalogów tapet ściennych dostępna jest w naszym salonie sprzedaży w Gdańsku przy Hali Olivia

Sztukateria

Nieodłącznym elementem stylu vintage jest także sztukateria i stiuk, które często zdobią sufity i ściany. To świetny sposób na dodanie pomieszczeniu elegancji i stylu. Warto jednak pamiętać, żeby zwrócić uwagę na proporcje i nie przesadzać z ilością zdobień.

sztukateria orac decor
Sztukateria Orac Decor

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży w Gdańsku, Rumii i Starogardzie Gdańskim. Posiadamy duży asortyment podłóg drewnianych i sztukaterii dostępny od ręki oraz bogatą ofertę wzorników podłóg, tapet, listew dekoracyjnych dostępnych na zamówienie.