IKA-KOLOR PODŁOGI DRZWI SZTUKATERIA TAPETY

Jean Marc Artisan, podłogi drewniane z historią w tle …
Inspiracją do stworzenia linii ręcznie wykańczanych drewnianych podłóg byli ludzie poznani w czasie wyprawy szlakiem zamków nad Loarą. Ich opowieści przyczyniły się do powstania kolekcji, która najlepsze tradycje przeszłości przenosi w teraźniejszość.

 

100 % Dębu

Podłogi wykonane w całości z najszlachetniejszego surowca: prawdziwego drewna w najdoskonalszym gatunku. Uważany za królewskie drzewo dąb, od wieków jest symbolem trwałości i siły. Jak żaden inny materiał świadczy o prestiżu i dobrym smaku wnętrz, których jest ozdobą.

 

Dla najbardziej wymagających

Niezwykle staranna selekcja drewna jest podstawą tworzenia kolekcji podłóg rekomendowanych dla najbardziej wymagających klientów. Unikatowe, rzemieślnicze metody obróbki nadają im całkowicie indywidualny charakter, wyróżniający je spośród podłóg dostępnych na rynku.

 

Doskonała obróbka, niewymagająca renowacji

Obróbka drewna wykonywana metodami nawiązującymi do najlepszych tradycji rzemieślniczych. Opierając się na efekcie uzyskiwanym przez Ebenistów – legendarnych francuskich rękodzielników, starannie dobraliśmy naturalne oleje, które idealnie podkreślają atuty drewna – jego kolorystykę czy kształt sęków. Wykonywane ręcznie zabiegi postarzające (m.in. celowe uszkodzenia mechaniczne), nadają podłodze niepowtarzalny charakter i sprawiają, że nie wymaga ona renowacji.

 

Ogrzewanie podłogowe

Dzięki zastosowaniu konstrukcji krzyżowej podłogi doskonale sprawdzają się na wodnym i elektrycznym ogrzewaniu podłogowym. Zastosowanie tradycyjnych metod obróbki oraz naturalnych surowców sprawia, że są one polecane również osobom ze skłonnością do alergii.

 

Niewiarygodna wytrzymałość
Deska warstwowa o idealnie zespojonych krzyżowo warstwach drewna dębu, to gwarancja niespotykanej wytrzymałości i trwałości. Trudnopalność oraz wyjątkowo gruba warstwa wierzchnia podłogi dębowej (5 mm) pozwala na jej stosowanie nawet w miejscach, takich jak restauracje, kluby, hotele czy galerie handlowe.